Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Info z akcí

Lipenský dráček 2016 a LDBR 2016

publikováno 24.05.2016

Pro Oddíl Modré rybičky začal víkend již v pátek 21. 5. 2016. V ten den na Loděnici Lipno proběhl závod školních posádek dračích lodí s názvem Lipenský dráček 2016. Tímto závodem byl odstartován sobotní závod Lipno Dragon Boat Race 2016. Náš oddíl byl pořadatelem závodu Lipenský dráček 2016, kterého se zúčastnilo 9 posádek ve dvou věkových kategoriích a to kategorie A (do 15 let) a kategorie B (do 18 let). V kategorii A své síly změřili posádky Tsunami ze ZŠ V. Brod, Dukelští ďáblicí ze ZŠ Strakonice, Vodní turba ze ZŠ Frymburk a Oddíl Modré rybičky z Lipna nad Vltavou. Prvenství v této kategorii patří Oddílu Modré rybičky, druhé místo obsadila posádka Tsunami, třetí místo patří posádce Dukelští ďáblíci a bramborovou medaili vybojovala posádka Vodní turba. V kategorii B se proti sobě postavili posádky Jirsíkova tvrdá pádla z Gymnázia České Budějovice, Trhači ze SŠ Trhové Sviny, Olaf a Dejvovy děti obě z Gymnázia Soběslav a Outdoor Club Hanace z Č. Budějovic. V této kategorii si prvenství připsal Outdoor Club Hanace, druhou příčku obsadila posádka Dejvovy děti a třetí místo získali Trhači. Čtvrté místo vybojovala posádka Jirsíkova tvrdá pádla a na pátém místě se umístila posádka Olaf. Po vyhlášení výsledků jsme se odebrali do svých domovů, kde jsme načerpali síly na sobotní závody Lipno Dragon Boat Race 2016. V tomto závodě jsme bojovali v kategorii MIX s 38 posádkami z celé republiky.  V této kategorii jsme dosáhli na krásné 33 místo a to i přes to, že našimi soupeři byly zdatní závodníci v průměrném věku 40 let. Protože jsme děti od vody a nezalekneme se žádné výzvy nastoupili jsme pod názvem Landal Green Team do závodů v kategorii ŽENY. V této kategorii jsme měli pět soupeřících posádek, kdy jsme s časem 01:01:057 stanuli na druhé příčce po místní posádce Dravé Saně. Protože Dragonboating je týmový sport, kde má 22 sportovců společný zájem a žije společným cílem, kdy do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc, než jednotlivec dokázali jsme si, že jsme dobrý tým a dokážeme táhnout za jeden provaz a náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoli padneme.